První domácí prohra, derby ovládl Litvínov

První podkrušnohorské derby této sezony měl od úvodu pod kontrolou Litvínov. Ti si vybudovali brzké vedení, které se Energii nepovedlo zlomit. Karlovarským chybělo dnes zkrátka střelecké štěstí a poprvé letos v KV Areně prohráli.
Tipsport extraliga, 8. kolo, pá 6.10.2023, Karlovy Vary, KV Arena
HC VERVA Litvínov
1:4
1:2, 0:2, 0:0
Branky a nahrávky: 13:02 Mikyska (Beránek, Černoch; 5/5) – 02:19 Jurčík (Havelka, Demel; 5/5), 08:43 Jaks (D. Kaše; 5/4), 23:48 Koblasa (Hlava; 5/5), 28:00 Baránek (D. Kaše, O. Kaše; 5/5). Rozhodčí: Jeřábek, Jaroš – Hynek, Hnát. Diváci: 5477. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 45:36 (13:17, 19:10, 13:9). Zblokované střely: 21:11. Hity: 8:4. Vhazování: 31:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
diváci5477
HC Energie Karlovy Vary: Frodl – Plutnar, Huttula, Havlín, Dlapa, Pulpán, Stříteský, Mikyska – Hladonik, Černoch, Beránek – Rachůnek, Gríger, Kangasniemi – Redlich, Jiskra, Zetterberg – Koffer, Kofroň, Procházka.
HC VERVA Litvínov: Zajíček – Zile, Demel, Baránek, Jaks, Czuczman, Zeman, Šalda – Kudrna, Sukeľ, Koblasa – Hlava, D. Kaše, O. Kaše – Válek, Kirk, Abdul – Jurčík, Gut, Havelka.

Úvod vyšel mnohem lépe Litvínovu. Hosté nastoupili na svého soupeře ve velkém tempu a před brankou Energie porádně zatopili. Po dvou minutách hry za kruhy napřáhl Ondřej Jurčík, který otevřel skóre zápasu. Rozjetou Vervu se nedařilo domácím krotit, hráči v bílém také dobře bránili své pásmo a dělovce Janise Jakse šli do dvoubrankového vedení. Naději energetikům vrátil v čase 13:02 Dalimil Mikyska, na jehož pokus z kruhů Šimon Zajíček neviděl a zapadl za jeho záda. Hra se následně vyrovnala a ze mírného vedení šli do šaten chemici.

I v prostřední dvacetiminutovce se Litvínov radoval poměrně brzy. Do přečíslení dva na jednoho ujel Nicolas Hlava, jenž nabil bývalému energetikovi Petru Koblasovi, a ten se před prázdnou sítí už nemýlil. Záhy se ovšem vytáhl Šimon Zajíček. Tomáš Rachůnek se dostal k odraženému kotouči a vypálil z levé strany, jenže an brankové čáře svou vyrážečku přesně umístil hostující gólman. A velkou šanci odmítl i Tomáš Redlich, toho tentokrát Zajíček zastavil před dorážkou zázračným přesunem. Na přelomu poloviny základní hrací doby po přihrávce Davida Kašeho zvýšil na 4:1 Marek Baránek, na jehož zacloněnou střelu neměl Fordl šanci dosáhnout. Chemici nadále kontrolovali hru a Karlovarští se nemohli k ničemu zajímavému dostat, Verva pevně zavřela modrou čáru.

Ze začátku třetí části se k zajímavé příležitosti dostal Jiří Černoch, ten svatyni hostů ale přestřelil. Dále už hra pokračovala velmi podobně, jako v závěru druhé třetiny. Energii takřka pokaždé chyběl kýžený půlkrok a i nějaká ta forma štěstí. To se nejvíce projevilo v 53. minutě, kdy energetici utvořili před Zajíčkem skrumáž, ze které třikrát těsně minuli litvínovskou síť. Zbytek zápasu už byl v režii hostů, kteří drželi hru před Frodlem, ten měl ještě plné ruce práce. Energie tak musí zkousnout první letošní ztrátu na domácím ledě.